1. Haberler
  2. Pamukova Haberleri
  3. Büyükşehir Gökgöz Mahallesi’nin içme suyu sorununa yeni hat ile çözüm olacak

Büyükşehir Gökgöz Mahallesi’nin içme suyu sorununa yeni hat ile çözüm olacak

featured

Büyükşehir Gökgöz Mahallesi’nin içme suyu sorununa yeni hat ile çözüm olacak

Büyükşehir Belediyesi, SASKİ marifetiyle yürüttüğü çalışmalar ile güçlü altyapı ağını genişletmeye devam ediyor. Pamukova Gökgöz Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntıları 2 bin metrelik yeni hat ile çözüme kavuşacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Pamukova Gökgöz Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında nüfus artışı ile birlikte yaşanan içme suyu sorununa 2 bin metrelik hat ile uzun yıllar boyunca çözüm olacak. Tarımsal faaliyetlerin yaz aylarında yoğun olarak yürütüldüğü bölge, yeni hatta devam eden çalışmaların tamamlanması ile birlikte su sorunu yaşamayacak. Yeni hat sayesinde kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyede olacak.

 

Gökgöz’ün su sorunlarına yeni hat çare olacak

Yeni başlayan çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Şehrimizin hiçbir noktasında su sorunu yaşanmaması için kaliteli içme suyumuzu kesintisiz şekilde mahallelere ulaştıracak yeni hatlar ile altyapı ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Gökgöz Mahallesi’ni 2 bin metrelik hat ile buluşturacağız. Yeni başlayan projemizde devam eden çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Yeni hat sayesinde kayıp ve kaçak oranını da minimum seviyeye indirmiş olacağız” ifadeleri kullanıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!