1. Haberler
  2. Kültür&Sanat
  3. Büyükşehir SGM ‘Çanakkale’ ile duygulara tercüman oldu

Büyükşehir SGM ‘Çanakkale’ ile duygulara tercüman oldu

featured

Büyükşehir SGM ‘Çanakkale’ ile duygulara tercüman oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM), İstiklal Marşı’nın Kabulü, Mehmet Akif’i anma ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü’nde gerçekleştirilen gösteriler, duygu dolu anlara sahne oldu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) özel gün ve tarihlerde birbirinden güzel programlara imza atıyor. Duygu dolu anlar etkinliklerden sonuncusu ise İstiklal Marşı’nın Kabulü, Mehmet Akif’i anma, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde gerçekleştirildi.

 

Duygu dolu gösteri

Büyük zaferin 109. yılında bir araya gelen öğretmenler ve öğrenciler, uzun süre hazırlığını yaptıkları gösteri ve anma etkinliğiyle izleyenleri duygulandırdı. Adapazarı SGM’de gerçekleştirilen programda, dualar okundu, saz eşliğinde türküler söylendi.

 

Üzüm ve hoşaf

Çanakkale’de dünyaya tarihi bir ders veren Türk askerinin ekmek ve üzüm hoşafıyla geçirdiği günlerin anlatıldığı gölge oyunu ise salonda büyük bir duygu yoğunluğu yaşattı. Programın sonunda Çanakkale ile ilgili serginin açılışı yapıldı ve katılımcılara askerimizin günlerini geçirdiği ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi.

 

En kıymetli varlığımız Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ulusumuzun geleceği, evlatlarının istikbali için canlarını ortaya koyan kahraman dedelerimizin bizlere miras bıraktığı bu vatan en kıymetli varlığımızdır. Bu ülkenin çocukları, ecdadının destanını okuyarak, izleyerek büyüyor ve bu şuurda yetişiyor. SGM’de gerçekleştirdiğimiz programla Çanakkale’nin önemini hatırladık, şehitlerimizi dualarla andık. Duygu dolu anlara birlikte şahitlik ettik.” denildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!