1. Haberler
  2. Haberler
  3. Büyükşehir’den önemli uyarı: “Mümkün olduğunca güneşe çıkmayın”

Büyükşehir’den önemli uyarı: “Mümkün olduğunca güneşe çıkmayın”

featured

Büyükşehir’den önemli uyarı: “Mümkün olduğunca güneşe çıkmayın”

Büyükşehir Belediyesi’nden önümüzdeki günlerde “Afrika dalgasının” gelişiyle birlikte etkili olacak aşırı sıcaklarla ilgili, “Ciddi bir sıcak hava dalgasının geleceği yönünde meteorolojik veriler paylaşıldı. Önümüzdeki günlerde mümkün olduğunca güneş altında bulunmayın” uyarısı yapıldı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden “Afrika sıcakları” ile ilgili yapılan uyarıda, “Meteorolojik veriler, önümüzdeki günlerde insan sağlığını da olumsuz etkileyebilecek düzeyde bir sıcak hava dalgasının Sakarya ve civar bölgede de etkili olacağını göstermektedir. Açıklanan son raporlarda ‘Afrika dalgası’ olarak nitelendirilen bu dalgayla birlikte sıcaklıkların 37 derecenin üzerine çıkması öngörülüyor. Özellikle 14 Temmuz Cumartesi günü olmak üzere hafta sonu ciddi bir sistemin etkili olması bekleniyor. Tüm vatandaşlarımızı özellikle öğle saatlerinde mümkün olduğunca güneş altında bulunmamaları konusunda uyarıyoruz. İşlerimizi ve sosyal yaşamımızdaki ziyaretlerimizi güneşle çok fazla temas etmeyecek şekilde planlamak çok önemlidir. Uyarıları lütfen dikkate alalım” denildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!