1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Chpli Başkan Adayı Özkan : Adapazarı üvey evlat mı ?

Chpli Başkan Adayı Özkan : Adapazarı üvey evlat mı ?

featured

Chpli Başkan Adayı Özkan : Adapazarı üvey evlat mı ?

 

CHP Adapazarı İlçe Başkan Adayı Özkan şehirdeki hasarlı bina sorunundan hafta sonu yapılacak kongreye dair bir dizi açıklamalarda bulundu

 

Deprem için 1 TL bütçe ayırmadılar

CHP Adapazarı İlçe Başkan adayı Sabri Anıl Özkan, Sakarya’nın 99 Sakarya depreminde yaşadığı büyük yıkımı hatırlatarak, “Sakaryamız’da depremin üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen 7 bin civarında hasarlı bina bulunuyor. Yirmi bin civarında bağımsız konutta yaşayan hemşerilerimiz yaklaşan İstanbul depreminde ve olası Adapazarı depreminde büyük risk altındalar. Adapazarı maalesef Kentsel Dönüşüm sürecinde hak ettiği ilgiyi ve desteği görmedi. Adapazarı’nı yönetenler bu şehrin merkez ilçesine en büyük ilçesine yıllarca üvey evlat muamelesi yaptı. Adapazarı Belediyesi’nin yaklaşan deprem için şehrin kalbi Adapazarı’na bütçeden ayırdığı 1 TL’si bile yok” dedi.

 

Rantçıları gönderin halkçıları getirin !

CHP Adapazarı İlçe Örgütünün 27 Ağustos Pazar günü tarihinde gerçekleşecek kongresinde İlçe Başkanlığı için yarışacak olan Özkan, Adapazarlılar’ın yaklaşan deprem felaketinden en az zararla çıkmak için mevcut yerel yönetimi mutlaka göndermesi gerektiğini dile getirdi. Adapazarı Belediyesi’nin önceliğinin rant öncelikli projeler olduğunu belirten Özkan sözlerini şöyle tamamladı: “Adapazarı Belediyesi birçok AKP Belediyesi gibi önceliğini vatandaşın can güvenliği ve refahından yana değil rant odaklı projelere kaydırdı. Daha dün 99 depreminde binlerce canını toprağa vermiş bu şehir ve onun can damarı merkez ilçesi adeta kaderine terk edilmiş durumda. Adapazarı’nda 7 bin hasarlı bina bulunması bu zihniyetin gerçeklerden ne denli kopuk olduğunun en basit ispatıdır. Partililerimizin teveccühüyle Adapazari İlçe Başkanlığı görevine gelir gelmez ilk işim bu hasarlı yapıların dönüştürülmesi için önümüzdeki süreçte belirlenecek Adapazarı Belediye Başkan adayımızla birlikte geceli gündüzlü çalışmak olacak. Adapazarımız’ın yeniden yıkılmaması için tüm Adapazarlılar’ı rantçı zihniyeti göndermeye önceliği halkın menfaati olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni göreve getirmeye çağırıyorum. Adapazarı 1943-1957-1967-1999 depremlerinde çok canını yitirdi buna ancak bilimsel ve yurttaş öncelikli projelerle dur denir ”.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!