1. Haberler
  2. Asayiş
  3. Denize yasak gelince sahil boş kaldı: Gördüğü manzarayı spiker gibi anlattı

Denize yasak gelince sahil boş kaldı: Gördüğü manzarayı spiker gibi anlattı

featured
SAKARYA'NIN DENİZE KIYISI BULUNAN KARASU İLÇESİNDE OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI SEBEBİYLE DENİZE GİRMEK YASAKLANINCA SAHİL BOŞ KALDI. YASAĞIN İKİNCİ GÜNÜNDE SAHİLE GİDEN BİR VATANDAŞ İSE GÖRDÜĞÜ MANZARAYI ADETA BİR SPİKER GİBİ ANLATTI. (ESRA ANGÜN/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın denize kıyısı bulunan Karasu ilçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle denize girmek yasaklanınca sahil boş kaldı. Yasağın ikinci gününde sahile giden bir vatandaş ise gördüğü manzarayı adeta bir spiker gibi anlattı.

Sakarya’nın denize kıyısı bulunan Karasu ilçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle denize girmek yasaklanınca sahil boş kaldı. Yasağın ikinci gününde sahile giden bir vatandaş ise gördüğü manzarayı adeta bir spiker gibi anlattı.
Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava şartları, dalga ile rip akıntısı sebebiyle denize girmek kaymakamlıkların aldığı karar neticesinde 3 gün yasaklanmıştı. Bu çerçevede denize girişler yasaklanınca Karasu sahilleri de boş kaldı. Her bayram çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan sahile gelen bazı vatandaşlar ise güneşlenerek tatilin keyfini çıkardı. Yasakların ikinci gününde sahile giden bir vatandaş ise gördüğü manzarayı adeta bir spiker gibi anlattı. Sahilin boş halini çekerek gördüklerini anlatan vatandaş, “Karasu Kaymakamlığının aldığı denize girmeme yasağı devam ediyor. Dalgalar yer yer 5 ile 6 metreleri buluyor. Tatilcilerin bu yasağa uyduklarını görüyoruz. Burada bulunan tatilciler güneşlenmek gayesiyle sahile geldi. İki gün önce adım atacak yer olmayan sahil şu an yer yer değişen sayısıyla güneşlenmeye gelen vatandaşlarla dolu. Burası Türkiye’nin en uzun plajlarından birisi ve mahşeri kalabalık olan plaj şu an neredeyse boş diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!