Düğünden artan pilavı evde yiyen 17 kişi hastanelik oldu

featured
SAKARYA'NIN ARİFİYE İLÇESİNDE DÜĞÜN SONRASINDA ARTAN PİLAVI YİYEN 8'İ ÇOCUK OLMAK ÜZERE TOPLAM 17 KİŞİ GIDA ZEHİRLENMESİ ŞÜPHESİ İLE HASTANEYE BAŞVURDU. (BURAK CAN TOKYÜREK/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Arifiye ilçesinde düğün sonrasında artan pilavı yiyen 8'i çocuk olmak üzere toplam 17 kişi gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye başvurdu.

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde düğün sonrasında artan pilavı yiyen 8’i çocuk olmak üzere toplam 17 kişi gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye başvurdu.

Edinilen bilgiye göre, dün Arifiye ilçesinde düzenlenen düğünde davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Düğünden artan pilav, cemiyet evine götürüldü. Burada pilavdan yiyen 8’i çocuk olmak üzere toplam 17 kişide mide bulantısı, kusma, baş dönmesi ve halsizlik şikayetleri başladı. Gece saatlerinde 17 kişi, Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye başvuran kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve bazılarının hastanedeki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!