1. Haberler
  2. Gündem
  3. Duyarlı Sakarya kamuoyu;

Duyarlı Sakarya kamuoyu;

featured

Duyarlı Sakarya kamuoyu;

Sizlere öncelikle 05.06.2024/saat 15:00 tarihinde gerçekleşecek Hendek Belediye Meclis Toplantısını hatırlatmak ve söz konusu toplantının 8. Maddesinde yer alan “… ada.. parsel ile ilgili hazırlanan imar plan tadilatının kabulüne ilişkin hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunun görüşülmesine” ilişkin gündeme özellikle dikkat etmenizi ve mümkünse toplantıyı canlı olarak Facebook ya da Belediyenin Canlı Yayınından izlemenizi tavsiye ederim.

NEDEN?

Hendek Coşkunlar Havai Fişek patlamasının meydana geldiği taşınmazın imara açılması oylamaya sunulacaktır!!

VİCDAN SAHİBİ HENDEK ve SAKARYA HALKINA ÖZELLİKLE HATIRLATMAK İSTERİM Kİ;

Hepinizin bildiği gibi 3 Temmuz 2020 yılında meydana gelen Hendek Coşkunlar Havai Fişek fabrikasının, patronlarının tam kusurlu faaliyetlerinden, kaçak barut üretiminden ve usulsüz onlarca uygulamasından dolayı patlaması sonucu 7 işçi ve 3 asker şehit olmuş; sayısı 100 den fazla işçi ise ağır yaralanmıştır. Devam eden yargılama neticesinde ise; “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan fabrika sahiplerinden Yaşar Coşkun (aynı zamanda dönemin MUSİAD başkanı olduğuna özellikle dikkat edilmelidir.), Ali Rıza Ergenç Coşkun ve diğer sanıkların aldığı cezalar asla yeterli olmayıp, tüm mağdur vekilleri olarak istinaf başvurusu tarafımızca yapılmış ve yargılama halen devam etmektedir.

“7 İŞÇİ VE 3 ASKER’İN ÖLÜMÜ YALNIZCA SAYIDAN İBARET DEĞİLDİR.”

Söz konusu patlama gerçekleştikten sonra ölen işçilerin bedenleri, paramparça bir halde siyah çöp poşetleri ile ailelerine teslim edilirken; Hendek Belediyesi Başkanlığı’nın, Yaşar Coşkun, ailesi ve MUSİAD’a Bayraktepe’de moral yemeği düzenlediğini özellikle hatırlatmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!