1. Haberler
  2. Gündem
  3. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Büyükşehir’de “Ülkemizin istikbali için Sakarya’nın başarısı çok önemli”

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Büyükşehir’de “Ülkemizin istikbali için Sakarya’nın başarısı çok önemli”

featured

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Büyükşehir’de

“Ülkemizin istikbali için Sakarya’nın başarısı çok önemli”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ağırladı. Cumhurbaşkanı Tatar, yaşadığı depremlere rağmen dimdik ayağa kalkmış güçlü bir Sakarya gördüğünü ifade ederek, “Ülkemizin istikbali için Sakarya’nın başarısı çok önemli. Kıbrıs ile iş birliğinin güçlenmesi için adımlar atacak, temasları sürdüreceğiz” dedi. Başkan Alemdar ise, “Kıbrıs için verilen mücadelede Sakarya’nın payı büyüktür. Bu yüzden Kıbrıs bizim için hep kıymetli. Biz güçlü köprüler kuracağız” ifadelerini kullandı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bir dizi ziyaret için geldiği Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı makamında ziyaret etti.

 

Belediye binası girişinde tören mangası tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Tatar, Başkan Alemdar ve tüm Büyükşehir yönetimiyle selamlaştıktan sonra makama çıktı.

 

Ziyarette Vali Yaşar Karadeniz, TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Milletvekilleri Ali İnci ve Ertuğrul Kocacık, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Büyükşehir Genel Sekteri Fikret Bayhan ve bürokratlar yer aldı.

 

Güçlü bir Sakarya

Karşısında yaşadığı depremlere rağmen ayağa kalkan, ekonomik olarak güçlenen ve dimdik ayakta duran bir Sakarya’yı bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Başkan Alemdar’ın yönetimindeki Büyükşehirle güçlü bir iş birliği ağı kuracaklarını ve yeni projeler için teması devam ettireceklerini ifade etti.

 

“Sakarya’nın başarısı çok önemlidir”

Sakarya’nın “dinamizmi” temsil ettiğine dikkat çeken Tatar, “20 Temmuz Kıbrıs Barış Hareketi’nin 50. yıldönümünde Sakarya’daki soydaşlarımızla buluştuk. Sakarya dinamizmdir. Yaşadığı birçok büyük depremlere rağmen gerek ekonomik gerekse ticari olarak toparlanmış dimdik ayakta olan bir şehir gördüm. Ülkemizin istikbali için Sakarya’daki başarılar çok önemli. Karşılıklı iş birliklerinin gelişmesi için temaslarımızı sürdüreceğiz. Aramızda kadim ve güçlü bağlar var ve bu buluşmalarla güçleniyor. Sakarya’daki çok sayıda insanımız Kıbrıs’ta askerlik yaptı ve güzel coğrafyamızı gördü. Biz kardeşiz” dedi.

 

“Kıbrıs bizim için çok kıymetlidir”

Nazik ziyaretler için Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür eden Başkan Yusuf Alemdar, şehrin geleceğine dair planlanan projeleri anlatarak, Kıbrıs’ın Sakarya için önemine vurgu yaptı.

 

Marmara’nın incisi olan şehrin 1999 sonrasında ortaya koyduğu mücadeleyi anlatan Başkan Alemdar, “Sizleri şehrimizde ağırlamaktan onur duyduk. Şeref verdiniz. Deprem yaşamış,

30 yılda bir yıkılmış ama her şeye rağmen doğal güzellikleri, projeleri, mücadelesi, 72 farklı kültürü barındırmasıyla Sakarya, Marmara’nın incisi ve kardeşlik coğrafyasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın huzur bulduğu şehre hoş geldiniz.” dedi.

 

“Kıbrıs’la güçlü köprüler kuracağız”

Alemdar, tarihsel ve gönül dostluğunun güçlü olduğu Kıbrıs’la sosyal ve ticari olarak önemli bir köprü kuracaklarını belirterek şöyle dedi: “Kıbrıs ile Sakarya’nın kardeşlik bağı çok güçlüdür. Tarihsel birlikteliğimiz, Kıbrıs’ın toprak bütünlüğü için ortaya koyulan mücadelede şehrimizin de payı çok büyüktür. Dolayısıyla Kıbrıs her bir Sakaryalı için kıymetlidir. Bu güçlü bağı projelerle, büyük iş birlikleriyle taçlandırıp Sakarya ve Kıbrıs arasında umuyorum ki önemli bir köprü kuracağız. Sakarya’nın kapıları sizlere her daim açık olacaktır.”

 

Cumhurbaşkanı Tatar, Sakarya için hazırlanan projeleri ve şehrin potansiyeline ilişkin bilgi aldıktan onra ziyaretlerinin devamı için Büyükşehir’den ayrıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!