1. Haberler
  2. Gündem
  3. Genç Ticaret Elçileri Projesi 7.Ülke Sunum Yarışması programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Genç Ticaret Elçileri Projesi 7.Ülke Sunum Yarışması programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

featured

Programda en iyi sunum ödüllendirilirken katılım sağlayan öğrencilere ve program sponsorları MÜSİAD Sakarya Üyeleri, Milkman Makine, Tanrıkulu Kauçuk Döküm, Aşoğlu Enerji ve İnşaat, Karmetal ve Karmer Mermer firma sahiplerine sertifika takdim edildi.

Açılış konuşmasını Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Melih Atasoy’un yaptığı yarışma; uluslararası öğrencilerin sunumları ile başlayıp, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Yedirenk Derneği Başkanı Bünyamin Göl’ün selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Sunumların ve protokol konuşmalarının ardından ilk 5’e giren öğrenciler için final programı düzenlendi. Final programı Yemenli öğrenci Abdulrahman Al-Gariri Kur’anı Kerim Tilaveti okumasıyla başladı.

Finalist yarışmacılara gösterdikleri başarıdan dolayı ödülleri takdim edilirken Afganistan tanıtımı ile birincilik kazanan Rahmatullah Nazari’ye ödülünü MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce takdim etti. İkincilik ödülünü Özbekistanlı Nasima Alikulova’nın ödülünü SAÜ Rektörü Hamza Al ve Öğretim Görevlisi Dr. Yüksel Yurtay’ın elinden alırken, üçüncülük ödülü Pakistanlı Amir Mastoi SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Doç.Dr. Sinan Esen tarafından verildi. Yarışmanın dördüncüsü olan Lübnanlı Mostafa Abdal Kader’e ödülünü Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çevikoğlu ve Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Melih Atasoy takdim etti. Beşincilik ödülü Etiyopyalı Mekida Kedir Kebeneso ve Fayza Mohammed’in ödülünü Yedirenk Uluslararası Öğrenciler Derneği Başkanı Bünyamin Göl ve UDEF Genel Başkan Yardımcısı Adnan Oğuz takdim etti.

MÜSİAD Sakarya, Genç MÜSİAD Sakarya, SAÜ, SUBÜ, MARKA, Yedirenk ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından MÜSİAD Sakarya sahipliğinde düzenlenen programa; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, şehir protokolü, çevre illerden gelen MÜSİAD’lılar, Uluslararası öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu projenin hayırlı olmasını dileyerek ‘’uluslararası öğrencilere yönelik yaptığımız bu çalışmanın hem ticari elçilerimiz olmasını hem de ihracatımıza ve iki ülke arasında da kültürel entegrasyonu sağlamak için önemli’’ dedi. Hatıra Fotoğrafı çekimi ile son bulan programda 7.Ülke Sunum Yarışmasına katılan öğrencilere sertifika takdim edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!