1. Haberler
  2. Hendek Haberleri
  3. Hendekli muhtarlardan Büyükşehir’e sondaj teşekkürü

Hendekli muhtarlardan Büyükşehir’e sondaj teşekkürü

featured

Hendekli muhtarlardan Büyükşehir’e sondaj teşekkürü

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yaşanan doğal afet sonrası su sıkıntısı çeken Hendek ilçesinin bazı mahallelerinin sorununu hızla hayata geçirdiği sondaj çalışmalarıyla çözüme kavuşturuyor. Ekiplerin yoğun mesaisine şahit olan bölge muhtarları hızlı çözüm için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Hendek ilçesinin bazı noktalarında yaşanan su sorununu hızla çözüme kavuşturuyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketi sonrasında içme suyu sorunu çeken Aşağıçalıca, Hallaç, Çobanyatak, Uzunçarşı, Yeşilyurt, Yukarıçalıca, Hacıkışla, Kocaahmetleri, Sivritepe, Kurtköy, Şeyhler, Yağbasan, Sofular, Akarca, Sukenarı, Karatoprak, Paşaköy ve Tuzak mahallelerinin kesintisiz suyla buluşması için bölgede iki adet yeni içme suyu kaynağı keşfedildi. Yeşilyurt bölgesinde hayata geçirilen iki adet sondajdan çıkan su, laboratuvar incelemelerinin tamamlanması sonrasında yeni içme suyu hatları ile vatandaşların musluklarına iletilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!