Karaman GES’te elektrik üretimi başladı: “Sakarya enerji üretiminin de üssü olacak”

featured

Karaman GES’te elektrik üretimi başladı:

“Sakarya enerji üretiminin de üssü olacak”

“Üreten Şehir Sakarya” yenilenebilir enerji üretiminin merkez üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Gece saatlerinde Karaman GES Projesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Yüce, “14 bin güneş paneli sayesinde ürettiğimiz elektriği yapacağımız mahsuplaşma ile SEDAŞ’a nakil edeceğiz. Yenilenebilir enerji alanında attığımız ve yakın zaman içerisinde atacağımız yeni adımlar ile Türkiye’nin enerji yüzyılında ön sırada yer alacağız” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ tarafından inşası tamamlanan ve enerji üretimine başlanan Karaman Güneş Enerji Santrali’nde incelemelerde bulundu. 55 bin metrekarelik alanda 14 bin panel ile güneşten elde edilen enerji kurum bünyesinde hizmet veren tesislerin elektrik giderlerinde kullanılacak. Yenilenebilir enerji alanında yeni projeler üzerinde çalıştıklarını da belirten Başkan Yüce, Sakarya’ya kazandırılan her bir projeyi çok yönlü olarak düşündüklerini ve şehrin sadece bugününe değil geleceğine de hizmet ettiklerini ifade etti.

 

“Toprağından mahsul, doğasından enerji üretiyoruz”

Gece geç saatlerde yaptığı inceleme sonrası konuşan Başkan Yüce, “Görüldüğü gibi Sakarya için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Şehrin neresinde olursa olsun saat gözetmeksizin tüm projelerin her bir aşamasını yakından takip ediyoruz. Üretime verdiğimiz değer ile birlikte Sakarya adeta her alanda üretimin merkezi haline geldi. Toprağından mahsul, doğasından enerji ürettiğimiz güzide şehrimiz artık kendi kendine yetmekten geçti ürünlerine dışarıdan yoğun talep almaktadır. Rabbimin bize sunduğu imkanları Sakarya’da en iyi şekilde değerlendiriyor ve her geçen gün yeni projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

 

Yenilenebilir enerji alanında yeni projeler üzerinde çalışıyoruz

Karaman GES Projesi’nden elde edilen enerjinin önümüzdeki haftalarda kullanıma başlayacağını ifade eden Başkan Yüce, “14 bin güneş paneli sayesinde ürettiğimiz elektriği önümüzdeki günlerde yapacağımız mahsuplaşma ile SEDAŞ’a nakil edeceğiz. Yenilenebilir enerji alanında attığımız ve yakın zaman içerisinde atacağımız yeni adımlar ile Türkiye’nin enerji yüzyılında ön sırada yer alacağız. İnşallah yakın zamanda yenilenebilir enerji alanında yeni projeleri de hemşerilerimize müjdelemeyi hedefliyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!