Mehmet Erdoğan destek istedi: “Mesele sadece belediye başkanını seçmek değil”

featured

Seçim yasağına saatler kala DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Erdoğan, son kez seçmenden destek istedi. “En hazırlıklı ve donanımlı kadrolar olarak Deva Partisi’ne ve bizlere destek vermeye davet ediyorum” diyen Erdoğan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye ağır ekonomik koşullar ve devasa problemler altında bir seçime gidiyor. Seçimin ağırlıklı gündem haline gelmesiyle konuşamadığımız sorunlar 1 Nisan itibariyle karşımıza dikilecek ve hepimiz ülke gerçekleriyle yeniden yüzleşeceğiz. Benzer süreci 2023 seçimlerinde de yaşamış, seçim nedeniyle gözden kaçırılan sorunları seçimin hemen ardından daha da ağırlaşmış haliyle karşımızda bulmuştuk. Çalışmalarımız esnasında sahada dolaşırken pek çok vatandaşımızın pişmanlığına şahit olduk. Böyle olacağını bilseydim bu iktidara oy vermezdim diyen binlerce vatandaşımızla konuştuk, dertleştik. O gün de yaşanacakları her fırsatta anlatmış olmamıza ve uyarmamıza rağmen, iktidarın algı operasyonuna kapılan vatandaşlarımız bir kez daha iktidara inandı ve üzülerek ifade etmeliyim ki bir kez daha aldatıldı. Kudretini kaybetme endişesiyle kendi iktidarını sağlama almaktan gayrı bir düşüncesi olmayan iktidar sahipleri, alışkanlıkları olduğu üzere milletimizin umut ve beklentilerini sömürmekten, onların umutları üzerine kendilerine bir konfor alanı, bir güç inşa etmekten bir saniye bile tereddüt etmiyorlar. İşte bugün de 20 yılı aşkın süredir ülkeyi başkası yönetiyormuş, ülkede yaşanan bunca sorunun sebebi kendileri değilmiş gibi sırf kendi iktidarlarını pekiştirmek adına boş vaatlerle, pembe hayallerle umut tacirliği yapmaya devam ediyorlar. İşin Türkçesi milleti bir kez daha aldatma çabasındalar. Dünya alem biliyor ki, 2023’de çok da helal olmayan yollarla elde ettikleri iktidar gücünü, belediyeleri de kazanarak pekiştirirlerse milletimize bugün yaşattıkları zulmün kat be kat fazlasını yaşatacaklar. 4 yıl daha seçimle ilgili bir kaygıları kalmayacağı için seçim sonuna erteledikleri politika ve uygulamalarla milletimize kan kusturacaklar. O nedenle bu seçim ne iktidar ne de milletimiz için sadece bir yerel seçim değil. İktidar için bir güven oylaması ve kazanacağı daha büyük cüret için bir izin sertifikası, milletimiz içinse iktidara ciddi bir uyarı fırsatıdır. Bu seçimde vereceği karar ile milletimiz ya iktidara “evet doğru yoldasın, bu zulme devam” diyecek; ya da “ettiklerin yeter, ayağını denk al” diyerek ciddi bir uyarıda bulunacak. Bu noktada vatandaşlarımızı yeni pişmanlıklar yaşamaması noktasında bir kez daha düşünmeye ve bu iktidara gereken dersi vermek adına en mücadeleci, en hazırlıklı ve donanımlı kadrolar olarak Deva Partisi’ne ve bizlere destek vermeye davet ediyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!