1. Haberler
  2. Spor
  3. Sabırla Acele Arasında

Sabırla Acele Arasında

featured

Sabırla Acele Arasında

 

Sadece bu yıla has değil, Sakaryaspor kongre zamanlarında mutlaka bir hafta kaybeder. Şayet bunu hukuken şekillendirmek mümkünse tekrarlayan kongre süresini bir haftadan 3 güne indirmek Sakaryaspor’un yararına olur kanısındayım. Hatta tekrarlanmadan tek seferde bu işi bitirmek olmaz mı?

Yeni başkan Gökhan İn ve ekibine yapılan eleştirilerin kimileri panikten kimileri kasıttan kaynaklanıyor. Sonuçta meşru bir seçim oldu, oy kullanma sayısı ne olursa olsun Sakaryaspor’un yeni başkanı ve yönetimi belli oldu. Bugün de ilk önemli icraat olarak Suat Kaya’yı göreve getirdiler. Bu sürece saygılı olmak gerek. A kişisine alkış, B kişisine tahriş doğru bir yöntem değil. Teknik direktörlük kariyeri açısından Kaya Sakaryaspor taraftarının beklentilerini karşılamayabilir fakat bir karar verilmiş ve henüz ortada hiçbir gelişme yokken yıpratıcı olmamak lazım.

Her ne kadar Suat Kaya ile en sonki tecrübemiz hayal kırıklığı da olsa, ‘bu sefer farklı olur inşallah’ demekten başka kulübümüze bir katkı sunabilir miyiz şu anda? Suat Hoca umarım bu sefer Sakarya’ya evini kurar, otellerde emaneten bir his bırakmaz. Bu da muhatabı olan şehre, taraftarlara ve en önemlisi oyunculara karşı ben kalıcıyım mesajı olur.

Bence bu noktada hoca isminden ziyade, yönetimle hoca arasındaki kadro planlamasının ne yönde ve dahası ne kadar bir maliyette olacağı konusu çok daha büyük önem arz ediyor. Oyuncunun kalitesi oynanan oyunun birinci derecede etkileyenken hocanın tasarrufları oyuncu performansının gölgesinde kalıyor.

Suat Hoca’yı daha ekonomik bir modelle, bu ligde tutunalım şeklinde getirdiler ve oyuncuları da buna görece alacaksalar bu sezon bizim için bir hayli sıkıntılı olur. Ligde orta sıralara tutunmak başarı sayılır o zaman. Ama yok, Suat Hoca, kariyerinin aksine yeni bir sayfa açma istiyor ve iddialı bir kadro sözüyle Adapazarı’nı kabul ettiyse o zaman kara bulutlar dağılır.

Cumhur Genç ve ekibi keşke direkt çekilmese, yeni yönetimle daha önce kendi anlaştığı oyuncular arasında 1 aylık köprü görevi üstlenseydi. Bu takımın iskeletini Genç ve ekibi oluşturdu. Şimdi o iskelet tamamen dağıldı. O oyuncuların dilinden onlar daha iyi anlar, yeni yönetime kısa bir süreliğine de olsa rehberlik yapabilirdi. Böylece işimize gerçekten yarayacak oyuncular takımda tutulabilirdi kanısındayım.

Başkan İn ve ekibine bir kasıtla karşı olanlar, sadece isminden dolayı mesafe koyanlar tavrını değiştirirse hepimiz adına daha umut verici bir sezon olur. Sakaryaspor isimlere göre desteklenecek bir ‘kurum’ değil. Bütün çabamız bunun bir köşe yazısından çıkıp gerçek hayata karışması.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!