1. Haberler
  2. Gündem
  3. Sakarya’daki orman yangını 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı

Sakarya’daki orman yangını 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı

featured
SAKARYA'NIN TARAKLI İLÇESİNDE ÇIKAN, KARADAN VE HAVADAN MÜDAHALE EDİLEN ORMAN YANGINI YAKLAŞIK 3 BUÇUK SAAT SONRA KONTROL ALTINA ALINDI. TAKRİBİ 15 HEKTARIN YANDIĞI DEĞERLENDİRİLEN YANGINI SÖNDÜRMEK İÇİN BÖLGEYE GELEREK YARDIMCI OLAN BAYAR ÇAKIROĞLU, "ÇOK ÜZÜCÜ BİR OLAY, TELEVİZYONLARDA SEYREDİYORDUK BİZDE ORMAN KÖYLÜSÜ OLARAK HER GÜN KORKU İÇİNDEYDİK KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELDİ AMA İYİ BİR ÇALIŞMA OLDU VE YANGIN KISA SÜREDE KONTROL ALTINA ALINDI" DEDİ. (METİN TABAK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Taraklı ilçesinde çıkan, karadan ve havadan müdahale edilen orman yangını yaklaşık 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangında yaklaşık 15 hektar alan kül oldu.

Sakarya’daki orman yangını 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı

Sakarya’daki orman yangını 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı
– Havadan ve karadan müdahale edilen yangında yaklaşık 15 hektar alan kül oldu
– Yangını söndürmek için bölgeye gelen Bayar Çakıroğlu: “Televizyonlarda seyrediyorduk, her gün korku içindeydik korktuğumuz başımıza geldi”
Sakarya’nın Taraklı ilçesinde çıkan, karadan ve havadan müdahale edilen orman yangını yaklaşık 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangında yaklaşık 15 hektar alan kül oldu.
Hacıyakup Mahallesi mevkiinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın ormana yayılırken durumun haber verilmesi üzerine bölgeye Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, jandarma, tedbir amaçlı sağlık ekibi ve 2 yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Bölgeye ulaşan ekipler hem karadan hem havadan yangını söndürmek için seferber oldu. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 6 su tankeri, 6 arazöz, yaklaşık 100 personel, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 5 itfaiye aracı, 3 tanker ve 35 personel yangına müdahale etti. Takribi 15 hektarın yandığı değerlendirilen yangın yaklaşık olarak 3 buçuk saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

“Korku içindeydik korktuğumuz başımıza geldi”
Takribi 15 hektarın yandığı değerlendirilen yangını söndürmek için bölgeye gelerek yardımcı olan Bayar Çakıroğlu, “Saat 18.00 sıralarıydı bizde işten çıktık ve yoğun bir duman gördük. Bizde vatandaş olarak ekiplere yardım etmeye geldik. Ekipler canla, başla mücadele verdiler ve yangını kısa sürede kontrol altına aldılar. İki tane helikopter geldi ve yangına müdahale ettiler ve kısa sürede kontrol altına alındı. Bizler vatandaşlar olarak soğutma çalışmaları yapan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çok üzücü bir olay, televizyonlarda seyrediyorduk bizde orman köylüsü olarak her gün korku içindeydik korktuğumuz başımıza geldi ama iyi bir çalışma oldu ve yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Helikopterler gelmeseydi çok ciddi anlamda orman yangını olurdu artı olarak rüzgarın olmaması avantaj oldu. Rüzgarda olmuş olsaydı bu yangının önüne geçilmezdi” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!