1. Haberler
  2. Gündem
  3. Serdivan’a Yeni Gençlik Merkezi Müjdesi!

Serdivan’a Yeni Gençlik Merkezi Müjdesi!

featured

Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik’in seçim projelerinden biri olan Gençlik Merkezi, Türk Kızılayı Serdivan Şube Başkanlığı ile Serdivan Belediyesi ortak projesi olarak, 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılan belediye meclisinde onaylandı ve yapımı için harekete geçildi.

 

Gençlik Merkezi’nde Neler Bulunacak?

 

Kampüs çevresinde 609,92 m²’lik alan üzerine kurulacak Gençlik Merkezi’nin, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerine hitap edeceği belirtilirken, proje kapsamında öğrenci aşevi, kütüphane, öğrenci çamaşırhanesi, Kızılay ve Serdivan Belediyesi ile mevcut öğrenciler arasında bilgi akışını sağlayacak İletişim Merkezi’nin yer alacağı ifade edildi. Gençlik Merkezi, öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunacak bir sosyal donatı alanı olacak.

 

Başkan Çelik’ten Gençleri Sevindirecek Açıklama

 

Projelerin bir bir hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Osman Çelik, “Türk Kızılayı Serdivan Şube Başkanlığı ile Belediyemizin ortak yürüttüğü Gençlik Merkezi projesi, Serdivan’a yeni bir soluk getirecek ve değer katacak. Bu projeler ile gençlerimize destek olacak, ihtiyaçlarını karşılayacak ve sosyal hayatlarına katkıda bulunacağız. Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi öğrenci kardeşlerimize hijyenik ortamda çamaşırlarını yıkama imkanı sunacağız. Ayrıca Türk Kızılay ile iş birliğinde yapacağımız çalışmalar ile öğrencilerimize ve ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Projenin İnşası Yakında Başlayacak

Onaylanan projenin teknik sürecinin en kısa sürede tamamlanması ve çalışmalarına başlanması hedefleniyor. Gençlik Merkezi, tamamlandığında Serdivan’a önemli bir kazanım sağlayacak ve şehrin gençleri için buluşma noktası olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!