1. Haberler
  2. Gündem
  3. Su fabrikasında işten çıkarılan işçilerden eylem

Su fabrikasında işten çıkarılan işçilerden eylem

featured
SAKARYA'NIN AKYAZI İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ASSU FABRİKASINDA ÇALIŞAN 8 İŞÇİ 'VERİMLİLİK DÜŞÜKLÜĞÜ' İDDİASI İLE İŞTEN ÇIKARDI. İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER İSE BİRÇOK SENDİKA TEMSİLCİSİ İLE BİRLİKTE FABRİKA ÖNÜNDE EYLEM YAPTI. (İHA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Assu fabrikasında çalışan 8 işçi 'verimlilik düşüklüğü' iddiası ile işten çıkardı. İşten çıkarılan işçiler, sendika temsilcileri ile birlikte fabrika önünde eylem yaptı.

Su fabrikasında işten çıkarılan işçilerden eylem

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Assu fabrikasında çalışan 8 işçi ‘verimlilik düşüklüğü’ iddiası ile işten çıkardı. İşten çıkarılan işçiler, sendika temsilcileri ile birlikte fabrika önünde eylem yaptı.
Akyazı ilçesi Dokurcun Mahallesi’nde faaliyet gösteren Assu fabrikasında çalışan ve yaklaşık 5 aydır dinlenmeden çalıştıklarını öne süren 8 işçi, Öz Gıda-İş Sendikası’na üye oldu. Sendikaya üye olan 8 işçi, ‘verimlilik düşüklüğü’ iddiası ile işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçiler, HAK-İŞ’e bağlı birçok sendika temsilcisi ve mesai arkadaşlarıyla birlikte fabrika önünde eylem yaptı. ‘Atılan işçiler geri alınsın’ sloganları ile yapılan eyleme ise herhangi bir fabrika yetkilisi tarafından bir karşılık verilmedi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Öz Gıda-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Hüseyin Özkan, “Bugün sendikamız Öz Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan 8 işçi arkadaşımız için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sendikaya üye olmak anayasal bir haktır. Pazar günü zorla yaptırılan mesailer, ödenmeyen fazla mesai ücretleri, kullandırılmayan yıllık izinler işçilerin canına tak etmiştir. Bu nedenlerle sendikamızda örgütlenen arkadaşlarımızın tek istediği buradaki yasadışı, kanun dışı çalışma düzeninin son bulmasıdır. Tek amaçları emeklerinin karşılığını almak, ailelerine, çocuklarına zaman ayırıp güzel bir gelecek kurmak olan arkadaşlarımıza Assu işverenliğinin reva gördüğü şey işten çıkartmadır. Bizleri işsizlik tehdidi ile terbiye etmeye çalışanlara sözümüzü söylemekten geri durmayacağız, boyun eğmeyeceğiz. Atılan işçiler geri alınsın” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!