1. Haberler
  2. Eğitim
  3. SUBÜ çok disiplinli çalışmaları artırmayı hedefliyor

SUBÜ çok disiplinli çalışmaları artırmayı hedefliyor

featured
SUBÜ KARİYER PLANLAMA VE İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ İLE LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN AKADEMİSYENLERİN ÇOK DİSİPLİNLİ ARAŞTIRMALAR YAPABİLMELERİ AMACIYLA YENİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATILDI. (İHA/SAKARYA-İHA) SUBÜ Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından akademisyenlerin çok disiplinli araştırmalar yapabilmeleri amacıyla yeni bir çalışma başlatıldı.

SUBÜ Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından akademisyenlerin çok disiplinli araştırmalar yapabilmeleri amacıyla yeni bir çalışma başlatıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, üniversite bünyesinde bilimsel çalışmalarını farklı disiplinlerde sürdüren akademisyenlerin bir araya gelerek araştırma grupları oluşturmasını ve böylelikle çok disiplinli çalışmaların artırılmasını amaçlayan bir çalışma başlattı. Çalışmanın ilk adımı olarak üniversitenin lokalinde düzenlenen istişare toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay da katıldı.

Günümüz dünyasında araştırılması ve çözüm üretilmesi beklenen birçok konunun birbirinden farklı disiplinlere temas ettiğini vurgulayan Türkay, disiplinlerarası çalışmaların sayısını artırmanın ve akademisyenlerin birlikte çalışmasının gerekliliğine değindi. KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici ise SUBÜ’nün farklı disiplinlerde çalışan ve başarılı çıktılar ortaya koyan nitelikli bir kadrosu bulunduğunun altını çizerek hedeflerinin vurgulanan nitelikli kadro arasındaki etkileşimi artıran ve ortak yayınlar yapılmasını kolaylaştıran bir süreç inşa etmek olduğunu ifade etti. Katılımcıların görüş ve önerilerinin de dinlendiği toplantıda, ortak bir iletişim platformunun oluşturulması ve tematik başlıklarda araştırma gruplarının belirlenmesi için düzenli olarak toplanılması kararlaştırıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!