1. Haberler
  2. Haberler
  3. Üstyapı çalışmaları tamamlanan caddeler akıllı sistemlerle buluşuyor

Üstyapı çalışmaları tamamlanan caddeler akıllı sistemlerle buluşuyor

featured

Üstyapı çalışmaları tamamlanan caddeler akıllı sistemlerle buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmaları tamamlanan caddelerde trafik ışık sensörlerini yeniliyor.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmaları tamamlanan caddelerde trafik ışık sensörlerini yeniliyor Şehir genelinde trafik yoğunluğunu azaltmak için alternatif güzergahları hizmete alan Büyükşehir Belediyesi, trafikte bekleme sürelerini azaltmak, trafiğin güvenli şekilde akışını sağlamak için teknolojik imkanları değerlendiriyor.

 

Bu kapsamda Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı marifetiyle üstyapısı yenilenen caddelerde kavşaklara akıllı sistemler yeniden kazandırılıyor. Yapılan açıklamada, “Trafik Şubesi saha ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Araçların yeşil ışıkta bekleme sürelerini düzenleyen araç algılama sensörleri ile şehir içi trafik yoğunluğunu düzenliyor, araç sürücülerinin yolculuklarını iyileştiriyoruz. Şehir içi trafikte araç yoğunluğuna göre hareket eden akıllı sistemleri daha geliştireceğiz.” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!