Yağış o ilçeyi de vurdu: Tavuk çiftliğini su bastı 20 bine yakın civciv telef oldu

featured
SAKARYA'NIN KAYNARCA İLÇESİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ BİRÇOK MAHALLEYİ SULAR ALTINDA BIRAKTI. BAZI TARIM ARAZİLERİ VE CADDELER GÖLE DÖNERKEN, BİR TAVUK ÇİFTLİĞİNDE İSE 20 BİNE YAKIN CİVCİV TELEF OLDU. SU BASKINLARI, İLÇE GENELİNDE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ. (MURAT HAZER/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde etkili olan sağanak yağış birçok mahalleyi sular altında bıraktı. Bazı tarım arazileri ve caddeler göle dönerken, bir tavuk çiftliğinde ise 20 bine yakın civciv telef oldu. Su baskınları, ilçe genelinde hayatı olumsuz etkiledi.

Yağış o ilçeyi de vurdu: Tavuk çiftliğini su bastı 20 bine yakın civciv telef oldu

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde etkili olan sağanak yağış birçok mahalleyi sular altında bıraktı. Bazı tarım arazileri ve caddeler göle dönerken, bir tavuk çiftliğinde ise 20 bine yakın civciv telef oldu. Su baskınları, ilçe genelinde hayatı olumsuz etkiledi.
Gece saatlerinde sağanak yağış Sakarya genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin birçok ilçesinde su taşkınları yaşandı. Kaynarca ilçesi de sağanak yağıştan etkilendi. Kaynarca ilçesinin Büyükyanık, Turnalı, İşaret, Ortaköy, Hatipler, Birlik, Yeşilova ve Abdurrahmanlar Mahallelerinde su taşkınları meydana geldi. Bazı tarım arazileri ve caddeler ile birlikte evlerin bahçeleri de sular altında kaldı. Ayrıca Büyükyanık Mahallesi’nde bulunan ve Resul Köseoğlu’na ait tavuk çiftliğini de su bastı. Çiftlikte bulunan yaklaşık 20 bin civciv telef oldu.
Öte yandan, belediyeye ait ekipler su taşkınları sebebi ile yaşana olumsuzluklara karşı çalışmalarını sürdürüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!