Arifiye’de Yeni Yerleşim Bölgelerinde Altyapı Çalışmaları Sürüyor.

featured

Arifiye’de Yeni Yerleşim Bölgelerinde Altyapı Çalışmaları Sürüyor.

Hanlıköy Mahallesi Kibar sokağa 700 m. uzunluğunda yağmur suyu hattı döşeniyor…

Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, devam eden üst yapı çalışmalarının yanı sıra, yeni yerleşim bölgelerinde alt yapı çalışmalarına da hız verdi.

Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Hanlıköy Mahallesi Kibar Sokak’ta Yağmur Suyu Kanalı çalışmalarını yürütüyor. Özellikle yeni yerleşim bölgelerinde alt yapı çalışmalarına önem veren Arifiye Belediyesi, alt yapı çalışmaların tamamlamasıyla birlikte üst yapı çalışmalarına devam edecek. Hanlıköy Kibar Sokak’ta 700 metrelik mesafede yürütülen yağmur suyu çalışmasında; sokağa 500’lük Koruge boru hattı döşeniyor.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Arifiye’miz, Şehrimizin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçelerinden biri. İlçe genelinde, 71 bölgede yapmış olduğumuz 3194 Sayılı İmar Yasasının 18’nci Madde uygulamaları sonucunda, yeni yerleşim alanları oluşmakta ve yapılaşma hızla artmaktadır. Bu alanlardan biri olan Hanlıköy Mahallesi Kibar Sokak’ta devam eden yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmalarına geçeceğiz. İnsanımızın ulaşım kalitesini artıracak, alt yapı ve üst yapısıyla örnek cadde ve sokaklar oluşturmaya devam edeceğiz.“ ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!