1. Haberler
  2. Haberler
  3. Büyükşehir’in sahillerde ‘hayat’ nöbeti başlıyor: “Kayıpsız bir sezon hedefliyoruz”

Büyükşehir’in sahillerde ‘hayat’ nöbeti başlıyor: “Kayıpsız bir sezon hedefliyoruz”

featured

Büyükşehir’in sahillerde ‘hayat’ nöbeti başlıyor: “Kayıpsız bir sezon hedefliyoruz”

Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz sahilleri Kocaali, Karasu ve Kaynarca’da “hayat” nöbetine başlıyor. 54 kilometrelik sahil şeridinde tatilcilerin can güvenliği için kurulan güçlü cankurtaran kadrosu “kayıpsız bir sezon” hedefiyle son tatbikatlarını yapıyor.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın can güvenliğini her şeyden çok daha fazla önemsiyor.

 

Bu kapsamda yürütülen faaliyetler arasındaki “cankurtaran” hizmeti de en önem verilen ve hassasiyetle çalışılan konulardan birisi. Karadeniz sahillerinde yaz mevsiminin gelmesiyle tatilci hareketi başladı.

 

3 ilçe için ekip tamam

Büyükşehir itfaiyesi ise çok daha erken süreçlerde aksiyon alarak hazırlık için hummalı bir çalışma ortaya koydu. Yıl boyunca yapılan mülakatlar, hayat kurtarma hizmeti hazırlığının sonuna gelindi.

 

54 kilometrelik alan

Büyükşehir bu yıl Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde bulunan sahillerde görev alacak güçlü bir ekip kurdu. 54 kilometrelik sahil şeridinde 45 adet kule hazırlandı, 6 adet jetski ile iki adet 4×4 araç hazır hale getirildi.

 

72 cankurtaran personeli yeni sezon için antrenmanlarını yaptı ve büyük bir tatbikat gerçekleştirdi. Cankurtaranlar suda insan çekme, su altı ve su üstü kurtarma kabiliyeti, vakaya en hızlı şekilde müdahale konularında eğitimden geçirildi.

 

“Cankurtaranlarımız hazır”

Cankurtaran operasyonlarını 3 farklı ilçede kurulacak merkezlerde 4 itfaiye personeli ile 3 idari personel komuta edecek. Sahillerde cankurtaran hizmetinin 10 gün gibi bir süre sonra başlaması planlanıyor.

 

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Yerli ve yabancı yüzbinlerce misafirimize kapılarını açan Karadeniz sahillerimiz sezona hazırlanıyor. Sezona hazırlık için tüm envanterimiz hazırlandı ve her biri en güçlü kabiliyete sahip olan 72 cankurtaranımızın görev yerleri belirlendi. Her yıl sezon öncesi yaptığımız eğitim çalışmalarımıza da yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Büyükşehir bu yıl da sahillerin can güvenliği hakimiyetini sağlayacaktır. Kayıpsız bir sezon diliyoruz” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!