1. Haberler
  2. Gündem
  3. Sakarya’da Karz-ı Hasen Dayanışması: “Bereketi arttırmayı hedefliyoruz”

Sakarya’da Karz-ı Hasen Dayanışması: “Bereketi arttırmayı hedefliyoruz”

featured

MÜSİAD’ın yardım ve dayanışma kuruluşu olan Karz-ı Hasen Sandığı’nın Genel Başkanı Muhammet Ali Özeken , yönetim kurulu üyeleriyle birlikte MÜSİAD Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti. Sakarya Şube Başkanı Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Başkan Özeken, Karz-ı Hasen Sandığı çalışmaları hakkında bilgiler vererek istişarelerde bulundu.

Üye ziyaretleri gerçekleşti

MÜSİAD Sakarya Şube Binasında yapılan toplantının ardından MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Muhammet Ali Özeken, Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte üye ziyaretleri gerçekleştirdi.

Karz-ı Hasen hakkında bilgi verdi

MÜSİAD Sakarya şubesiyle birlikte yaklaşık 50 üyeyi ziyaret eden Başkan Özeken; ziyaretlerinde MÜSİAD üyeleri arasındaki yardımlaşma ve dayanışma kültürünü kurumsal bir yapıya dönüştürmek amacıyla kurulan Karz-ı Hasen Sandığı hakkında bilgiler verdi.

Karz-ı Hasen Sandığı’nın temel hedefinin dayanışma olduğunu belirten Başkan Özeken, “Allah’ın emrettiği bu borç ilişkisini uygulayabilmek ve uygularken bu kurumun toplum hayatında aktif olarak sistemleşmesini sağlamaktır. Bu sayede ülkemiz ticaretindeki birikim oranını artırarak, tüccarın zor günlerinde dayanışma sergilemesini ve ticaretin üzerindeki yüklerden biri olan faiz olgusunu ‘Karz-ı Hasen’ mekanizması ile tüccarın üzerinden kaldırarak bereketi artırmayı amaçlamaktadır.” dedi.

Adapazarı Ticaret Müzesi’ne ziyaret

Üye ziyaretlerinin ardından Başkan Özeken ve MÜSİAD Sakarya ekibi, Adapazarı Ticaret Müzesi’ni ve Sakarya Ticaret Borsası’nı da ziyaret etti. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Ticaret Müzesi’nde; MÜSİAD Genel Merkez Karz-ı Hasen Sandığı Genel Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’nu misafir etti.

“Böyle bir müzenin kazandırılmasından çok mutlu oldum”

Ziyaret sırasında Başkan Işıksu, Adapazarı’nın zengin ticari tarihini ve kültürel değerlerini misafirleriyle paylaştı. Başkan Muhammet Ali Özeken ise, müze ziyaretine dair duyduğu memnuniyeti anı defterine yazdığı mesajla dile getirdi. Özeken, mesajında şunları ifade etti: “Ticaret dünyasından biri olarak bu güzel ticaret müzesini gezme fırsatı buldum. Açılması böyle bir müzenin kazandırılmasından çok mutlu oldum. Tüm Türkiye’ye yaygınlaşmasını ve zenginleşmesini dileyerek, emeği geçen, katkı veren herkese teşekkürler.”

Sakarya Ticaret Borsa’sına ziyaret

Adapazarı Ticaret Müzesi ziyaretin ardından heyet, Sakarya Ticaret Borsası’nı (STB) ziyaret etti. MÜSİAD ekibini ağırlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Sakarya ekonomisini değerlendirme fırsatı bulan Başkan Ali Özeken, aynı zamanda Karz-ı Hasen Sandığı olarak yaptıkları çalışmalardan da bahsetti. Hoş muhabbet ve istişareler eşliğinde geçen muhabbetin ardından, gün çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!