1. Haberler
  2. Gündem
  3. Hasan Özer: “Çaykara’mız için son gücümüzle çalışacağız”

Hasan Özer: “Çaykara’mız için son gücümüzle çalışacağız”

featured

Sakarya Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Trabzon Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Özer 31 Mart 2024 yerel seçimleri kapsamında halk ve esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Aslen Çaykaralı olan, Sakarya Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Sakarya’da bir çok yatırımları olan Sakaryalı iş adamı ve aynı zamanda İYİ Parti Trabzon Çaykara Belediye Başkan Adayı olan Hasan Özer; seçim çalışmalarına hızla devam ediyor.

Çaykara’nın tüm merkez ve köylerinde ziyaretlerde bulunan Sakaryalı iş adamı Hasan Özer, halk tarafından sevgi seliyle karşılanıyor.

Projelerini açıkladı

Öte 31 Mart 2024 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan 2024 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri için geri sayım devam ederken, İYİ Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Özer projelerini açıkladı. Başkan Adayı Özer’in gerçekleştirmeyi planladığı projeleri şu şekilde;

İş Merkezi Çaykara-Uzungöl yol güzergahında, günde 8,600 aracın geçiş yaptığı ve 4 ayda 2 milyar dolarlık sirkülasyona sahip bölgede planladığımız İş Merkezi projesi, 40 iş yeri, kadınlar pazarı, sosyal tesis ve oyun alanları gibi bir dizi hizmeti içermektedir. Bu tasarım, Çaykara halkının kullanımına sunulacak ve bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Köy Yolları Islahı Periyodik aralıklarla muhtarlarımız, sivil toplum temsilcilerimiz ve vatandaşlarımızla yapacağımız istişare toplantılarında, köy yollarının ıslahı, duvarların gözden geçirilmesi, dere yan kollarının incelenmesi, yapımı, sağlamlaştırılması ve takibi en önemli projelerimizden birisidir.

Çaykara Trafik Sorunu Çözümü Çaykara Tur ve köylere giden servis araçları için bir kalkış alanı oluşturarak, aynı bölgede 120 aracın park edebileceği bir otopark projemizi hayata geçireceğiz. Bu, bölgedeki trafik sorununu hafifletmeyi amaçlayan önemli bir adımdır.

Doğal Gaz Yeni konutlar ve var olan konutlar için doğalgaz temini sağlayarak, Uzungöl’deki yatak kapasitesini de göz önüne alarak projemizi gerçekleştirme çabası içindeyiz. Bu adım, bölge halkının enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam standartlarını yükseltmek için atılmış önemli bir adımdır.

Uzungöl İmar ve Trafik Sorunu Çözüm Projemiz Uzungöl’deki düzensiz personel denetimini düzeltmek ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla araçların şanzıman uzunluğuna göre planlanmış otopark ve bekleme alanlarını içeren projemizi hayata geçireceğiz. Bu şekilde bölgenin hem estetik değerini korumayı hem de trafik akışını düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Kış Turizmi Çaykara’nın eşsiz doğal güzellikleri, özellikle kış aylarında turizm potansiyelimizi artırma ve bölge ekonomisine katkı sağlama amacıyla hayata geçireceğimiz Kış Turizmi projesinde çeşitli etkinlikler ve altyapı çalışmaları planlıyoruz. Sosyal aktivite projelerimizle misafirlerimize unutulmaz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz. Turizm fuarlarına katılarak, Çaykara’yı yaz-kış turizm cennetine dönüştürme amacımızı güçlendireceğiz.

Hayvancılık ve Tarım Hayvancılık ve tarım sektöründe daha etkili bir işbirliği kurarak halkımıza uygun ot, küspe, yem gibi kaynakların teminini sağlamayı planlıyoruz. Kooperatif projemiz aracılığıyla, hibe ve desteklerden en üst düzeyde faydalanmalarını destekleyerek bölgemizdeki hayvancılığı güçlendireceğiz. Aynı zamanda, özellikle öne çıkan tarım ürünlerimiz olan ogene fasulyesi, ligarba, fındık gibi ürünleri markalaştırarak, bu ürünlerin daha geniş pazarlara ulaşmasını ve hak ettikleri değeri kazanmalarını sağlayacağız. Bu adımlarla hem çiftçilerimize sürdürülebilir gelir sağlama hem de bölgemizin tarım ve hayvancılık potansiyelini artırma hedefinde önemli adımlar atmayı amaçlıyoruz.

Çaykara Millet Bahçesi Çaykara Millet Bahçesi’nde, kadınlarımızın, yaşlılarımızın ve halkımızın özellikle salı ve cuma günleri rahatça oturup hasbihal edebileceği, ihtiyaçlarını karşılayabileceği trafiğe kapalı bir alan oluşturarak, Çaykara’nın hizmetine sunacağız. Bu hizmetimizle birlikte, topluluk bağlarını güçlendirmek ve keyifli bir ortam oluşturmak için belediyemiz adına elimizden geleni yapacağız.

İstihdam İlçemizin ekonomik dinamizmini artırmak ve genç nüfusumuzun istihdam olanaklarını genişletmek amacıyla hayata geçireceğimiz İstihdam projesi kapsamında bir dizi önemli adım atmaya hazırlanıyoruz. Turizm Eğitim Merkezi ile gençlerimizi eğiterek, garson, aşçı, yabancı dil eğitimi gibi alanlarda istihdam imkanı sağlamayı planlıyoruz. Böylece her yıl gurbete gitmek zorunda kalan gençlerimize yerel iş imkanları sunmayı hedefliyoruz.

Çaykaralılar Lokali Çaykaralılar Lokali projemizle, devlet büyükleri, iş adamları, bürokratlar, valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, muhtarlar ve tüm halkımızın bir araya gelip sorunları ve sevinçleri paylaşabileceği bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz.

Konut ve Sosyal Tesis Çaykara’nın geleceğini güvence altına almak ve bölge sakinlerine modern yaşam standartları sunmak adına gerçekleştireceğimiz Konut ve Sosyal Tesis projemizde, özel sektör ve devlet işbirliğiyle TOKİ ile ortak hareket ederek bölgeye yeni konutlar ve sosyal tesisler kazandırma hedefindeyiz. Sadece konutlarla kalmayacak, aynı zamanda bölge sakinlerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere çok amaçlı sosyal tesisler de planlamaktayız.

Eğitim ve Gençlik Çaykara’yı beyin gücü olarak öne çıkarmak amacıyla, doktor, mühendis, öğretmen ve diğer alanlarda yetişen gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca gençlerimizin sağlıklı alışkanlıklara yönlendirilmesi için spor aktivitelerini teşvik edeceğiz.

Aş Evleri ve Yaşlı Bakım Hizmeti Çaykara Belediyesi olarak bu projemizle, yaşlılarımızın ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel bir ekibimizle sıcak yemek, temizlik ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak için sosyal belediyecilik ilkelerini yerine getireceğiz.

Sağlık Hizmeti Projesi onaylanan yeni yapılacak hastanemizin hızlı bir şekilde yapımının tamamlanması ve gerekli personelin Çaykara’mızın ihtiyacı kadar yerleştirilmesinin takipçisi olup, halkımızın özellikle yaşlılarımızın Çaykara’mızdaki sağlık ihtiyaçlarını karşılama adına son gücümüzle çalışacağız.

Hasan Özer: "Çaykara'mız için son gücümüzle çalışacağız" Hasan Özer: "Çaykara'mız için son gücümüzle çalışacağız"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!